Wielkanocna zabawa dla dzieci z pysznymi przekąskami

Wielkanocna zabawa dla dzieci z pysznymi przekąskami

Karolina Flis 06 Kwietnia 2023

Coraz częściej można usłyszeć, że na Wielkanoc rodzice przygotowują dla dzieci zabawę w postaci ukrytych jajeczek. Ten zwyczaj przywędrował do nas z zachodu i cieszy się sporym zainteresowaniem. Choć idea tej zabawy to ukrywanie słodkości w ogrodzie, to jednak nie każdy ma ogród i nie zawsze pogoda dopisuje. Jak znaleźć alternatywę?

Co zamiast czekoladowych jajek na Wielkanoc?

O ile mniejsze dzieci - szukając małych czekoladowych jajeczek -  są zachwycone, to starsze dzieci i nastolatki niekoniecznie. Dla nich można przygotować coś zupełnie innego. Coś, co będzie dostosowane do etapu rozwoju, a także preferencji smakowych. Oprócz czekoladowych wyrobów można przygotować:


  • żelki owocowo-piankowe,
  • migdały w białej czekoladzie i cynamonie,
  • żelki jajka sadzone,
  • Skittelsy,
  • fasolki różnych smaków,
  • Confiserie,
  • popcorn,
  • nachosy.

Wybór jest ogromny i z łatwością uda się dopasować słodycze do preferencji każdego uczestnika wielkanocnej zabawy. Co najważniejsze przekąski mogą być smacznym dodatkiem również dla dorosłych, którym zależy na miłym spędzeniu świąt. Ulubione przysmaki w postaci popcornu, nachosów, a także ananasa w czekoladzie lub migdałów w polewie, mogą pojawić się jako alternatywa dla klasycznych sałatek i dań z zimnej płyty.

Zestaw WIELKANOCNY  – główna nagroda!

Dobra zabawa i poszukiwania ukrytych przedmiotów zawsze kojarzą się z możliwością odnalezienia prawdziwego skarbu. W przypadku zabaw organizowanych na Wielkanoc jest podobnie. Uczestnicy gry będą chcieli znaleźć coś wyjątkowego, dlatego nagroda główna, musi być skrupulatnie przygotowana. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku dzieci, które są w różnym wieku.


Nastolatki z pewnością docenią główną nagrodę w postaci zestawu wielkanocnego, który zawiera ich ukochane nachosy, ulubione sosy, popcorn, żelki lub krówki. Łakocie tego typu zdecydowanie lepiej sprawdzą się w przypadku starszych dzieci, które również lubią dobrą zabawę i smaczne przekąski.


Główną nagrodą dla maluchów mogą być upominki w postaci książeczek, zabawek, gier planszowych, a także innych ciekawych i kreatywnych produktów, które będą bawić i uczyć jednocześnie.

Jak zorganizować poszukiwania dla starszych dzieci i nastolatków?

Świetna zabawa podczas Świąt Wielkanocnych to coś, o czym marzy każde dziecko i nastolatek. Tę zabawę można zorganizować zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia świąt. Im więcej uczestników, tym lepsza zabawa. Przygotowane nagrody główne podpisujemy imionami poszukiwaczy (tak, żeby każdy znalazł to, co lubi) i umieszczamy je w koszyku, reklamówce lub pudełku, a następnie chowamy w nieoczywistym miejscu. Może to być pralka, suszarka lub inna skrytka, do której dzieci nie zaglądają zbyt często.


Kolejny etap to przygotowanie planu poszukiwań. Jeśli bawić będą się wyłącznie starsze dzieci, to można przygotować zagadki, które krok po kroku będą prowadzić do ukrytego skarbu. Ogrom radości i zabawy jest wtedy, gdy zagadek jest więcej, a każda kolejna prowadzi do następnej. Same zagadki nie muszą być trudne. Mogą to być wskazówki takie jak „Chowasz tam swoje buty”, gdy dziecko zgadnie jakie to miejsce, odnajdzie kolejną wskazówkę, aż w końcu osiągnie cel.


Dla młodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem będzie mapa skarbów, na której zostanie oznaczony główny cel i poszczególne mniejsze nagrody. Mniejszymi nagrodami mogą być czekoladowe jajeczka, nachosy lub żelki. Mapa nie musi być skomplikowana. Może to być rzut pomieszczeń i oznaczone najważniejsze elementy, które pomogą dzieciom odnaleźć ukryty skarb.