Jak zorganizować imprezę urodzinową w amerykańskim stylu?

Jak zorganizować imprezę urodzinową w amerykańskim stylu?

Karolina Flis 04 Kwietnia 2023

Jak zorganizować imprezę urodzinową w amerykańskim stylu?

Przyjęcia urodzinowe to doskonała okazja na spotkanie ze znajomymi. Starannie przygotowana impreza może być wspominana przez znajomych przez długie lata. Kluczem do udanej zabawy jest atmosfera i pozytywne nastawienie obecnych gości. Mimo to każda osoba, która chce zorganizować spotkanie ze znajomymi, marzy o tym, żeby się czymś wyróżnić i zapisać w pamięci znajomych. W takim razie jak zorganizować przyjęcie urodzinowe, żeby było wyjątkowe i żeby wszyscy się dobrze bawili?

Przyjęcie tematyczne czy zwykłe spotkanie?

Coraz większą popularnością cieszą się imprezy tematyczne. Trend ten można zaobserwować wśród organizatorów przyjęć w domach i ogrodach. Wiele osób decyduje się na ubarwienie spotkań ze znajomymi i przygotowują odpowiednie dekoracje, a często nawet informują gości, że podczas imprezy obowiązywać będą przebrania związane z tematem przewodnim. Takie pomysły spotykają się na ogół z ciepłym odbiorem i większą ekscytacją niż standardowe przyjęcia.

 

Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że impreza tematyczna będzie lepsza niż kameralne przyjęcie. Obydwie możliwości są wyjątkowe. Najważniejsze jest jednak to, że podczas imprezy urodzinowej będziecie mogli spędzić miło czas we własnym gronie. Dobrym sposobem na zajęcie gości są zabawy, które pozwolą na zaangażowanie wszystkich zainteresowanych. Może to być popularna gra w butelkę lub kalambury, ale to nie jedyne pomysły, bo wybór jest ogromny. Najtrudniejsze może być dopasowanie zabaw do temperamentów osób obecnych.

Jak urządzić amerykańskie urodziny?

Fani stylu amerykańskich filmów i samych Stanów Zjednoczonych z pewnością nie jeden raz marzyli o zorganizowaniu przyjęcia tematycznego. Urodziny to doskonały pretekst do tego, żeby zorganizować imprezę utrzymaną w charakterystycznych wzorach i kolorach kraju zza wielkiej wody. Żeby odmienić wnętrze domu lub sprawić, że przyjęcie organizowane w ogrodzie zyska amerykański szyk, potrzebne będą odpowiednie dekoracje. Ozdoby, które bezsprzecznie kojarzą się z Ameryką to:

 

 • różnego rodzaju gadżety z flagą amerykańską, takie jak: talerze, proporczyki albo małe flagi, które można wbić do babeczek,
 • obrus w biało-czerwone wąskie paski,
 • czerwone kubeczki,
 • balony w kolorach flagi Stanów Zjednoczonych,
 • tort z flagą USA,
 • kubełki na popcorn.

 

Dekoracji wcale nie musi być dużo, żeby zaznaczyć tematykę organizowanego przyjęcia. Wystarczy kilka akcentów na stole. Subtelne ozdoby przypięte w strategicznych miejscach pomieszczenia, a wnętrze zyska nowy tematyczny wygląd. Oprócz tego warto jeszcze zadbać o dopasowane stroje, które z pewnością będą stanowić dopełnienie całej imprezy.

Amerykańskie przekąski — must have na imprezie tematycznej!

Nie można organizować imprezy w stylu amerykańskim bez odpowiedniego jedzenia. W tym wypadku klasyczna jarzynowa będzie musiała poczekać na lepsze czasy, bo na stole powinny pojawić się typowo amerykańskie potrawy. Organizując przyjęcie w ogrodzie można pokusić się o przygotowanie potraw podobnych do tych, które pojawiają się u obywateli Stanów Zjednoczonych, ale oprócz tego ważne są również przekąski. Pomiędzy stekami, hamburgerami i kiełbaskami nie może zabraknąć:

 

 • nachosów z sosem serowym,
 • popcornu solonego,
 • Reese's dla wielbicieli słodko słonych smaków,
 • orzeszków ziemnych w cieście paprykowym,
 • M&M’s-ów kochanych przez wszystkich Polaków.

 

To nie jedyne przekąski, które często pojawiają się na amerykańskich stołach, ale z pewnością u nas są najbardziej kojarzone z Ameryką. Ich wykorzystanie podczas przyjęcia urodzinowego pozwoli się przenieść każdej obecnej osobie do zupełnie innej rzeczywistości.