5 sposobów na udaną (i pyszną!) majówkę w mieście

5 sposobów na udaną (i pyszną!) majówkę w mieście

Karolina Flis 27 Kwietnia 2023

Długi weekend majowy to doskonały czas na odpoczynek z rodziną i znajomymi. Piesze wędrówki po górskich szlakach lub wypad do domku w lesie może z powodzeniem rozpocząć sezon urlopowy. Majówka to również doskonały czas do rozpoczęcia sezonu grillowego. A jak Ty spędzisz swój wolny weekend?

Jak spędzić majówkę w mieście – 5 sposobów na dobrą zabawę

Nie każdy ma zamiar wyjeżdżać na weekend majowy. Niektórzy z różnych przyczyn spędzają wolne dni w mieście i liczą na to, że będzie to mile spędzony czas. Spotkania ze znajomymi i rodziną to dobry sposób, na relaks, jednak same spotkania nie powinny opierać się na siedzeniu i patrzeniu w telewizor. Oto kilka pomysłów na aktywne spędzenie majówki w mieście.

1.  Geocaching – szukaj skrytek ze znajomymi

 

W każdej miejscowości ukryte są skrytki, które można odnaleźć dzięki współrzędnym lub poprzez rozwiązanie zagadek. Specjalna aplikacja pokaże, gdzie należy szukać skrytek i będzie źródłem świetnej zabawy. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu, naładowana bateria w telefonie i rower, który pozwoli na szybsze przemieszczanie się po mieście. Do tego kilku znajomych i świetna zabawa będzie gwarantowana. Jako przekąskę warto zabrać coś na ząb. Pyszne Crunchy Chips BBQ z pewnością sprawią radość całej ekipie. Szczególnie wtedy, kiedy podejście po ukryty skarb okaże się bardziej zajmujące, niż na to wyglądało.

 2.  Wypad nad rzekę

W każdym większym mieście znajduje się rzeka lub strumyk. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, zbierz ekipę i wybierzcie się na piknik. Najlepszym miejscem będą okolice wody, gdzie z pewnością znajdziecie ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Dla jednych będzie to opalanie i czytanie książki, a dla innych może to być turniej gier planszowych. Możecie też aktywniej spędzać czas, przygotowując teren do gry w siatkę.

3. Rolki i rower – spędź ten czas aktywnie!

Nie każdy wypoczywa, relaksując się na kocyku w gronie znajomych. Jeśli Twoja ekipa jest bardzo aktywna, to najlepszym pomysłem będzie dynamiczne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Rolki, deskorolka, rower czy hulajnoga. Te wszystkie sprzęty mogą sprawić, że wspólnie spędzony czas przyniesie Wam wiele radości. W każdym mieście jest wiele miejsc, do których na co dzień nie zaglądacie. To dobry moment na poznanie kilku z nich!

4. Weekend na działce

Twoja rodzina ma działkę rekreacyjną? To wspaniale! Takie miejsca pozwalają na oderwanie się od szarej rzeczywistości i w przypadku pięknej majowej pogody, grzechem byłoby nie skorzystać z takiego miejsca. Nie ma na co czekać! Wystarczy jeden telefon do znajomych, a także odkurzenie grilla i można celebrować majówkę. Nie zapomnij o słonych przekąskach, takich jak chipsy i popcorn.

5. Puzzlowy turniej

Jesteś domatorem podobnie jak Twoi znajomi? Jeśli tak, to nie ma sensu robić czegoś, co nie jest zgodne z Twoją naturą. Turniej układania puzzli może być dla Was świetną alternatywą, która pozwoli na produktywne spędzenie czasu w ulubionym gronie znajomych. Puzzle na 1000 lub więcej elementów? Wspólnie możecie więcej, a majówka trwa przecież kilka dni! Przy tej zabawie pośpiech nie jest wskazany.


Który pomysł jest według Ciebie najlepszy? Niezależnie od wyboru podczas spotkań ze znajomymi ważne jest również pyszne jedzenie i picie, które umilą wspólnie spędzony czas. Niech każdy z Was pomyśli, co może przygotować i na spotkanie przynieście własnoręcznie przygotowane potrawy. W ten sposób majówka będzie bardzo udana, a do tego nie obciąży portfela żadnego z Was.