Co zabrać do jedzenia na plażę i o czym pamiętać na wakacjach?

Co zabrać do jedzenia na plażę i o czym pamiętać na wakacjach?

Karolina Flis 12 Czerwca 2023

Słońce, plaża i orzeźwiająca woda to ulubiony sposób wypoczynku wielu ludzi. Możliwość zrelaksowania się nad wodą i łapania ciepłych promieni słonecznych to doskonały sposób na reset od codziennych obowiązków i problemów. Warto jednak pamiętać, że wypoczynek nad wodą związany jest z koniecznością organizacji rzeczy niezbędnych, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort.

Woda! – pamiętaj o nawadnianiu podczas upałów!

Nie wiesz, co zabrać ze sobą nad wodę? Podczas upałów najważniejsze jest nawodnienie, dlatego obowiązkowo torba na plaże powinna zostać wyposażona w zapas wody lub napojów. Decydując się na świeże soki, należy pamiętać, że pod wpływem wysokiej temperatury mogą się zepsuć, dlatego wiele osób decyduje się na zabranie lodówki turystycznej, która zapewni orzeźwienie i zabezpieczy napoje i produkty spożywcze przed zepsuciem się. Jeśli jednak nie masz możliwości zabrania ze sobą lodówki, postaw na czystą wodę, która nie potrzebuje specjalnych warunków do przechowywania. Ilość wypijanej wody również ma znaczenie! Każdego dnia powinno się dostarczać organizmowi minimum 2 litry wody, jednak podczas wzmożonej aktywności fizycznej lub w trakcie upałów, ta wartość powinna być o wiele wyższa. Dlatego na plażę powinno się zabrać większe ilości płynów i najlepiej, żeby były to napoje niegazowane.

Co zabrać do jedzenia na plażę?

Pływanie i opalanie się związane jest ze spędzaniem wielu godzin poza domem, dlatego planując wypoczynek nad wodą, nie można zapomnieć również o przekąskach. W tym przypadku najlepsze będą świeże owoce, takie jak: jabłka, winogrono, brzoskwinie, banany, borówki lub przekąski, które nie wymagają przechowywania w lodówce. Mogą to być:


 • nachosy BBQ z sosem serowym,
 • popcorn solony w woreczku,
 • orzeszki ziemne w cieście paprykowym,
 • orzeszki ziemne prażone i solone Felix,
 • Crunchy Crips BBQ z sosem salsa.

Te wygodne przekąski możesz spakować do plecaka lub torby plażowej i nie musisz się martwić o ich przechowywanie. To również świetny pomysł dla osób, które wybierają się nad wodę ze znajomymi. Większe opakowania będą o wiele wygodniejsze, jeśli uzgodniliście, że każdy zabiera coś od siebie i planujecie podzielić się ze sobą jedzeniem.

Przydatne gadżety do wypoczynku nad wodą

Przekąski i woda to ważne elementy, które umilą pobyt nad wodą, jednak jadąc nad morze, jezioro czy jakikolwiek inny zalew, trzeba pamiętać również o bezpieczeństwie i rzeczach, które sprawią, że czas spędzony nad wodą będzie cudownym relaksem. Parawan lub parasol słoneczny to nie jedyne gadżety, które mogą przydać się na naszych polskich plażach. Oprócz nich są inne o wiele ważniejsze rzeczy, które są wręcz niezbędne niezależnie od tego, czy na plaże jedziecie sami, ze znajomymi czy z rodziną. Dlatego pakując torbę plażową, trzeba uwzględnić:


 • okulary przeciwsłoneczne,
 • oliwka do opalania,
 • nakrycie głowy,
 • krem z filtrem,
 • ręcznik,
 • lodówka turystyczna,
 • lekką koszulkę lub bluzkę.

Przebywanie na słońcu pomiędzy 12:00 a 15:00 może okazać się niebezpieczne dla skóry, dlatego warto zadbać nie tylko o zabranie ze sobą kremu z wysokim filtrem, ale również, o przewiewną koszulę, która pozwoli uniknąć bolesnych oparzeń.


Wakacje to czas wspaniałej zabawy i wypoczynku, który pozwala naładować baterie i nastroić do działania. To czas beztroskiej zabawy i przebywania w gronie znajomych, z którymi wakacyjne wyjazdy stanowią ogromną przyjemność. Aby nic nie zmąciło tej radości, warto pomyśleć również o odpowiednim przygotowaniu, które sprawi, że wakacje nad wodą będą wspaniale spędzonym czasem.