M&M's - garść ciekawostek o pysznych, kolorowych cukierkach

M&M's - garść ciekawostek o pysznych, kolorowych cukierkach

Karolina Flis 11 Stycznia 2024

Jaka historia kryje się za każdym cukierkiem M&M’s?

Uwielbiasz kultowe słodycze? Z pewnością znasz także je - M&M’s! To małe, kolorowe czekoladowe cukierki, znane i uwielbiane na całym świecie. Ich wyjątkowy smak i charakterystyczny wygląd sprawiły, że stały się jednymi z najpopularniejszych słodyczy na rynku.

Poznaj cukierki M&M’s bliżej i odkryj garść słodkich ciekawostek - zapraszamy do lektury!

Historia M&M's - od wojska do słodyczy

Pierwsza ciekawostka to historia powstania M&M's. Te popularne cukierki mają swoje korzenie w czasach II wojny światowej. Bracia Forrest Mars i R. Bruce Murrie stworzyli je na zamówienie armii amerykańskiej. M&M's miały przede wszystkim służyć jako praktyczne słodycze dla żołnierzy, które nie topią się w gorących warunkach. Nazwa M&M's pochodzi od pierwszych liter nazwisk założycieli - Marsa i Murrie.


Wybór kolorów - dlaczego jest ich aż tyle?

Kolejna ciekawostka dotyczy kolorów M&M's. Dlaczego jest ich tak wiele? Otóż początkowo dostępne były tylko trzy kolory: czerwony, żółty i zielony. Jednak w 1976 roku zorganizowano konkurs, w którym klienci mogli wybrać nowy kolor. Wygrał kolor pomarańczowy, który został dodany do palety M&M's. Od tego czasu wprowadzono kolejne kolory, aby zaspokoić różnorodność gustów i upodobań konsumentów.


Unikatowa kreska - znak handlowy M&M's

Z pewnością zauważyliście charakterystyczną literę "m" widniejącą na każdym M&M's. To nie przypadek. To właśnie ta litera stanowi znak handlowy tych cukierków. Jest ona wyjątkowa i unikatowa dla marki M&M's.


Trafny przekaz w prostym claimie

Melts In Your Mouth, Not In Your Hands  (rozpuszcza się w ustach, nie w Twoich rękach) - to claim M&M’s, wykorzystywany od 1954 roku. To hasło reklamowe ma nieść prosty przekaz: M&M’s to przepyszne cukierki, które nie rozpuszczają w dłoni (ani pod wpływem wyższej temperatury, na przykład w lecie). Marka chce tym samym podkreślić praktyczność swoich słodyczy - to, że nie brudzą i są łatwe w konsumpcji w każdych warunkach.


Smaki M&M’s - klasyka i edycje limitowane

Na przestrzeni lat M&M's doczekały się wielu odmian i sezonowych smaków. Oczywiście tradycyjne M&M's to klasyczna czekolada w kolorowych skorupkach, ale dostępne są także wersje z orzechami, migdałami czy nadzieniem. Ponadto, w okresie świąt czy innych wyjątkowych okazji, producent wprowadza limitowane edycje smakowe. Możemy więc spróbować M&M's o smaku malinowym, truskawkowym, a nawet piernikowym.


M&M's to nie tylko pyszne cukierki, ale także ikona kultury słodyczy. Ich unikalna historia i niezwykłe smaki przyciągają ludzi od pokoleń. Wypróbuj je i Ty! Odwiedź Crunchy Snacks i wybierz swój ulubiony smak!