Ile kalorii mają popularne, gotowe przekąski? Sprawdź, po które z nich możesz sięgnąć nieco częściej!

Ile kalorii mają popularne, gotowe przekąski? Sprawdź, po które z nich możesz sięgnąć nieco częściej!

Karolina Flis 21 Lutego 2023

Każdy z nas kocha smakowite - słodki lub słone - przekąski. To one sprawiają, że nasz wieczór filmowy w gronie przyjaciół czy romantyczny seans filmowy z drugą połówką jest jeszcze przyjemniejszy. Niemniej jednak jeśli dbamy o własną linię, to z pewnością jesteśmy świadomi tego, że przekąski mają również określoną kaloryczność. Sprawdź więc, po które z przekąsek możesz sięgać znacznie częściej i nie martwić się o to, że zrujnują one Twój dietetyczny plan!

Czy każda przekąska jest kaloryczna? Sprawdź kaloryczność słonych przekąsek!

Wiele osób w obecnym czasie dba o to, by jego sylwetka prezentowała się w nienaganny sposób. Jednocześnie z przekąsek ciężko jest nam zrezygnować, szczególnie wtedy, kiedy idealnie pasują one do okazji. Warto zauważyć, że istnieją przekąski dozwolone na diecie, których kaloryczność nie jest aż tak "zabójcza". Zgodnie z tym co twierdzą dietetycy i specjaliści żywienia, to my sami mamy wpływ na to, że przekąski są niezdrowe, gdyż zwykle nie mamy umiaru w ich spożywaniu. Jak więc prezentuje się kaloryczność poszczególnych, popularnych przekąsek, z uwzględnieniem kalorii zawartych w 100 gramach produktu?

Ile kalorii ma popcorn?

Popcorn to przekąska świetnie nam znana z sal kinowych. Co ciekawe, przysmak ten uznawany był zawsze za jeden ze zdrowszych i mniej kalorycznych, gdyż jest to nic innego jak prażona kukurydza. Faktycznie, w 100 gramach solonego popcornu znajdziemy około 15 kalorii, co nie jest zabójstwem diety. Jednak jeśli zdecydujemy się na popcorn z masłem, karmelem lub innymi dodatkami, wówczas jego kaloryczność może wzrosnąć nawet do 40 - 50 kalorii w 100 gramach.

Ile kalorii mają nachosy?

Skoro wiemy już, ile kalorii ma popcorn, to warto dowiedzieć się, ile kalorii mają nachosy? Otóż to również popularna przekąska, która towarzyszy nam podczas wieczorów filmowych. Wówczas można powiedzieć, że w:

 • 100 gram nachosów znajdziemy 350 kalorii,
  • w garści nachosów - około 28 gram - znajdziemy już 96 kalorii.

  W tym momencie wyraźnie widać, że kaloryczność słonych przekąsek zależy tylko i wyłącznie od tego, na jakie porcje się zdecydujemy.

  Kaloryczność słodyczy - czy słodkie przekąski są dozwolone na diecie?

  Słone przekąski to nie jedyne, jakimi lubimy sobie uprzyjemnić chwilę. U niektórych z nas dominują bowiem słodkie przysmaki, które również nie są pozbawione swojej kaloryczności. Można jednak powiedzieć ponownie, że kaloryczność słodyczy uzależniona jest od ilości, w jakich je spożywamy. Tak więc ile kalorii mają żelki a ile popularne MM's? Otóż:

 • w 100 gramach żelków znajdziemy aż 306 kalorii;
 • MM's - kalorie: w 100 gramach to aż 517 kalorii.
 •  

  Jak więc łatwo można zauważyć, słodkie przekąski mogą - niestety - nieco szybciej zrujnować naszą dietę niż ich słone odpowiedniki. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od naszego umiaru. Z pewnością 7 gramów MM's - 56 kalorii, będzie o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż jednorazowe spożycie całego opakowania. Mając to na uwadze, nasza sylwetka z pewnością nie będzie miała wyrzutów sumienia po przekąskach.