Co kryje się za popularnością słodyczy z Ameryki? - Analiza trendów i smaków

Co kryje się za popularnością słodyczy z Ameryki? - Analiza trendów i smaków

Karolina Flis 24 Lipca 2023

USA słynie z wielu kulinarnych potraw, przepisów czy symboli. Wśród nich można znaleźć płatki śniadaniowe, burgery, frytki, grilla czy właśnie niezastąpione amerykańskie słodycze. Co kryje się za ich smakiem i popularnością? Dlaczego słodycze z USA są tak uwielbiane w Europie? 

Dlaczego kochamy amerykańskie słodycze?

Podróż do Stanów Zjednoczonych bardzo często kończy się na przywiezieniu ze sobą worka słodyczy. Nic dziwnego. Słodycze to nieodłączna część amerykańskiej kultury. Rynek amerykańskich słodyczy to raj dla wszystkich smakoszy ciastek, batoników, gum czy żelków! 

Za popularnością słodyczy z USA stoją przede wszystkim nietypowe smaki, ciekawe kształty oraz powalające konsystencje. Trudno znaleźć podobne mieszanki czy eksperymenty w innych zakątkach świata. Oprócz tego zwracają uwagę swoim designerskim i kolorowym wyglądem.

Mimo, że w polskich sklepach można kupić niektóre słodycze z USA, to mogą one wyróżniać się innymi parametrami. Oryginalne amerykańskie słodycze posiadają zwykle większą pojemność opakowań, a także zmieniony skład. Sprowadzanie słodyczy bezpośrednio zza granicy może się okazać zupełnie innym smakowym doznaniem, niż kupowanie polskich wersji tego samego produktu. Wynika to z tego, że producenci muszą uwzględniać preferencje konsumentów z danego kraju. Następnie dostosowują wersje produktów do oczekiwań klientów. 

Oryginalne słodycze z Ameryki to zupełnie inny wymiar smaku. Warto je poznać, aby porównać ich jakość z polskimi odpowiednikami. 

Poznaj smak amerykańskiego snu

Czy za popularnością słodyczy z USA stoi tylko smak i konsystencja? Czy lubimy te przekąski tylko dlatego, że mogą być większe? I tak, i nie. 

Smakowanie słodyczy z Ameryki to również poznanie tej części świata i odkrywanie tamtejszej kultury. Polacy chętnie kupują zagraniczne słodycze, ponieważ kojarzą im się z prestiżem i lepszą jakością. Tym bardziej, jeśli są to amerykańskie słodycze! Dlatego kosztując smaki z USA mamy wrażenie, że doświadczamy czegoś odmiennego i innego od zastanej rzeczywistości. Kolorowe opakowania i silnie słodki smak przywołują na myśl radość oraz beztroskę mitycznego amerykańskiego snu. Daj się ponieść fantazji ze słodyczami z USA!

Słodycze z USA - które warto kupić?


Rynek amerykańskich słodyczy jest ogromny. Nie wszystkie są jednak godne polecenia. Oto kilka pozycji, które zdecydowanie warto wybrać, aby poczuć smak prawdziwie dobrej Ameryki.

Reese’s

To najczęściej kupowane smakołyki w Ameryce. Od 1928 roku marka Reese’s tworzy najlepsze słodycze w oparciu o masło orzechowe. Najbardziej popularną wersją są “cups” w postaci mini czekoladowo-orzechowych babeczek. Firma jednak rozszerza swój asortyment i produkuje również batony oraz płatki. 

Hershey’s

Jest to najbardziej rozpoznawalny czekoladowy batonik w Stanach Zjednoczonych i amerykański słodycz za granicą. Hershey’s Chocolate Bar powstał w 1900 roku. Swoją popularność zyskał dzięki prostemu przepisowi w oparciu o czekoladę mleczną.  Istnieje wiele form Hershey’s, od tabliczek różnej wielkości, przez pralinki, po płatki, polewy i wiele innych.

Twinkies

Te ciastka z kremowym nadzieniem, otoczonym miękkim biszkoptem, można śmiało nazwać kultowymi. Pojawiają się często w filmach, serialach, a nawet słowach piosenek! Twinkies posiadają niesamowity sekret. Można w nie włożyć długą wykałaczkę, zamrozić, a następnie włożyć do rozgrzanego masła i stworzyć własną wersję ciastka, na przykład posypać cukrem lub polać słodkim sosem. 

Skittles

Skittles to popularne mini cukierki produkowane przez firmę Mars Wrigley. Każda torebka zawiera cukierki o smaku owocowym z chrupiącą skorupką i żującym środkiem. To kolorowa i zabawna przekąska idealna na każdą okazję. 

Dla wielu osób podróż do Stanów Zjednoczonych jest niemożliwa do zrealizowania. Dlatego w naszym sklepie oferujemy szeroki wybór słodyczy sprowadzanych prosto z Ameryki!